İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

BAĞIMSIZLARIN UMUDU İZMİR BULUŞMASI


Bağımsızların Umudu İzmir’de bahara, umuda merhaba diyerek 1 Mayıs’a çağrı yaptı. 


Bağımsızların umudu platformu bahara, umuda, 1 Mayıs’a merhaba kahvaltısı, yoğun katılım, ilgi, coşku ve heyecanla gerçekleştirdi.


Açılışı Figen Çelik,


“Birlikte söyleyecek sözümüz


Birlikte çalınacak sazımız


Birlikte gidilecek yolumuz


Birlikte yapılacak işimiz var”, emek ve demokrasi mücadelesinde umut olmak için çıktık yola, umudunu umudumuza ekle diyerek yaptı.


Şair, eleştirmen, yazar Altay Ömer Erdoğan şiirleriyle katkıda bulundu, umudun büyüyeceğine inanıyorum diyerek platformun ihtiyaçtan doğduğuna ve gerekli olduğuna vurgu yaptı.


Yazar Yunus Bekir Yurdakul bir şiir ve öykü paylaşarak, umudu asla yitirmemek gerekir, yeni sözler, yeni umutlar beslemek gerektiğini belirterek, bu platformunda bir başlangıç olduğunu belirtti.


Yeni albümünü yayınlayan müzisyen, şair Necmi Bektaşoğlu şiir ve görüşleriyle katkıda bulundu. İlkay Akkaya ile düet yapmış olduğu Ali İsmail Korkmaz ile ilgili parçası keyifle dinlendi.


Daha sonra söz alan Hanifi Duman, her görüş, inanç ve ırktan olan, her hangi bir siyasi parti, örgüt, grupla bağlantısı olmayanların, emek ve demokrasi eksenli bir araya geldikleri platform olduklarını, Bağımsızların Umuduyla  yeni bir ses, yeni bir nefes, yeni bir başlangıçla demokratik ve şeffaf bir platform oluşturmayı amaçladıklarını, bu şekilde tüm örgütlü yapıları dönüştürmeyi, emek ve demokrasi mücadelesinde umut olmayı amaçladıklarını belirtti. Önümüzdeki 1 Mayıs’a Bağımsızların Umudu olarak, emek ve demokrasi mücadelesinin talepleriyle katılacaklarını, İzmir’de saat: 12.00 da Konak’ta buluşacaklarını söyledi.


Etkinlik boyunca Vedat Turgut, Sefer Alevli, Alparslan Taşyürek sazları ve sözleriyle katkıda bulundu.
Yunus Topaloğlu şiirleriyle katkıda bulundu.
Bilgi için;
www.bagimsizlarinumudu.org

İlk yorum yapan siz olun

Bağımsız mısınız? Bize yazın...

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.
%d blogcu bunu beğendi: