İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

EĞİTİM SEN İZMİR 1 NOLU ŞUBE GENEL KURULUNA GİDERKEN

2002 yılında 150 bin üyesi olan sendikamız Eğitim Sen, bugün 74 bine kadar gerilemiştir. Bunun sebebi, üyenin temel taleplerini ve sorunlarını dikkate almayan, dar grupçu yaklaşımla kendi siyasal ihtiyaçlarını sendikaya dayatan gruplardır.

Bunun sonucunda tabanı oluşturan üyelerle yaşanan kopukluklar nedeniyle sendika her geçen gün kan kaybetmiştir.

Sendikamızda yaşanan tüm sıkıntılara dur demek, bu kopuşu durdurmak için sendikaya sahip çıkan ve tabanını oluşturan bizler, üyelerin genel talebini yönetimlere taşımak için BAĞIMSIZ listemizle adayız.

Yaşasın Eğitim Sen

Yaşasın KESK

Bağımsızların Umudu

#eğitimsen

#kesk #BagimsizlarinUmudu

2 Yorum

 1. Nusret Nusret 3 Şubat 2021

  Yazıklar olsun.Türkan Saylan Kültur Mezkezi önünde bugün yapılan eylemde toplam 10 kişi bile yoktu.Batsın bunların yalanları.Disk,Tmmo, Egitim Sen,Eğitim iş,Kısacası kendilerine demokrat deyip,meyhanede eğlenen sahtekarlar.Disk icin yillarca destek veren bu öğrenciler,egitimcilere disk’ in haline bakın.Egitim sen üniversite kolu neredeler. Yazlıktalar mı? Yuh onlara,
  Akp,mhp, chp,vp,ip,hdp hükumeti varken gencler ne yapabilirler ki.chp,ip,hdp sadece konuşuyorlar.Pratik yok.Çok konuşanlara bizde ” deli” denir.Ortalık delidolu.
  Bu güzel genclerin üzerinden siyasi çıkarmasınlar.Mahsuni şöyle demişti ( Yuh yuh soyanlara, soyup kaçanlara. Yuh yuh) işte bunu yapanlar,Disk,Tmmo,ttb, Baro sen, ve kwndini dev aynasında gören sinekler.
  Emek ve Demokrasi güçler diyorlar kendilerine ama mitingde 10 kişi oluyor.
  Genclere yazık.

 2. Hasan Hasan 2 Ağustos 2021

  Demokratik kitle örgütleri 1980 öncesi iyi kötü birşeyler yapıyordu. Emperyalistletin emri ile 12 Eylül’le birlikte sarı sendikalara dokunulmayıp, sınıf sendikalarının yaşamını zorlaştırıcı “üye kayıtlarının noterlere, işkolu sözleşme yetkisinin %10 barajı engeli, sözleşmeli personel uygulaması gibi…” çok büyük darbeler indirildi. Artık günümüzdeki sendikalar nostalji konumundadır.😪

Bağımsız mısınız? Bize yazın...

Mission News Theme Compete Themes tarafından yapılmıştır.
%d blogcu bunu beğendi: